Calibre-Web - en to no translation catalogue (455 entries)

en: %(book)s send to E-Reader
no: %(book)s sendes til E-Reader

en: %(format)s format not found for book id: %(book)d
no: %(format)s format ikke funnet for bok-ID: %(book)d

en: %(format)s format not found on disk
no: %(format)s format ikke funnet på disken

en: %(format)s not found on Google Drive: %(fn)s
no: %(format)s ikke funnet på Google Disk: %(fn)s

en: %(format)s not found: %(fn)s
no: %(format)s ikke funnet: %(fn)s

en: %(seriesindex)s is not a valid number, skipping
no: %(seriesindex)s er ikke et gyldig tall, hopper over

en: '%(langname)s' is not a valid language
no: '%(langname)s' er ikke et gyldig språk

en: (Please ensure that users also have upload permissions)
no: (Vennligst sørg for at brukerne også har opplastingsrettigheter)

en: A new update is available. Click on the button below to update to the latest version.
no: En ny oppdatering er tilgjengelig. Klikk på knappen nedenfor for å oppdatere til siste versjon.

en: A new update is available. Click on the button below to update to version: %(version)s
no: En ny oppdatering er tilgjengelig. Klikk på knappen nedenfor for å oppdatere til versjon: %(version)s

en: A private shelf with the name '%(title)s' already exists.
no: En privat hylle med navnet '%(title)s' eksisterer allerede.

en: A public shelf with the name '%(title)s' already exists.
no: En offentlig hylle med navnet '%(title)s' eksisterer allerede.

en: Access Logfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
no: Plasseringen av tilgangsloggfilen er ikke gyldig, skriv inn riktig bane

en: Add Identifier
no: Legg til identifikator

en: Add New User
no: Legg til ny bruker

en: Add new user
no: Legg til ny bruker

en: Admin page
no: Admin side

en: Administration
no: Administrasjon

en: Advanced Search
no: Avansert søk

en: All
no: Alle

en: Allow
no: Tillate

en: Allow Reverse Proxy Authentication
no: Tillat omvendt proxy-autentisering

en: Allowed Upload Fileformats
no: Tillatte opplastingsfilformater

en: Anonymous
no: Anonym

en: Anonymous Browsing
no: Anonym surfing

en: Archive Status
no: Arkivstatus

en: Archived Books
no: Arkiverte bøker

en: Are you really sure?
no: Er du virkelig sikker?

en: Are you sure you want delete Calibre-Web's sync database to force a full sync with your Kobo Reader?
no: Er du sikker på at du vil slette Calibre-Webs synkroniseringsdatabase for å tvinge frem en full synkronisering med Kobo Reader?

en: Are you sure you want to change Calibre library location?
no: Er du sikker på at du vil endre plassering av Caliber-biblioteket?

en: Are you sure you want to change locales of selected user(s)?
no: Er du sikker på at du vil endre lokaliteter for valgte bruker(e)?

en: Are you sure you want to change shelf sync behavior for the selected user(s)?
no: Er du sikker på at du vil endre atferden for hyllesynkronisering for de(n) valgte brukeren(e)?

en: Are you sure you want to change the selected restrictions for the selected user(s)?
no: Er du sikker på at du vil endre de valgte begrensningene for den(e) valgte brukeren?

en: Are you sure you want to change the selected role for the selected user(s)?
no: Er du sikker på at du vil endre den valgte rollen for den(e) valgte brukeren?

en: Are you sure you want to change the selected visibility restrictions for the selected user(s)?
no: Er du sikker på at du vil endre de valgte synlighetsbegrensningene for valgte bruker(e)?

en: Are you sure you want to change visible book languages for selected user(s)?
no: Er du sikker på at du vil endre synlige bokspråk for valgte bruker(e)?

en: Are you sure you want to delete this shelf?
no: Er du sikker på at du vil slette denne hyllen?

en: Are you sure you want to restart?
no: Er du sikker på at du vil starte på nytt?

en: Are you sure you want to shutdown?
no: Er du sikker på at du vil slå av?

en: At Least One LDAP User Not Found in Database
no: Minst én LDAP-bruker ikke funnet i databasen

en: Authenticate Google Drive
no: Autentiser Google Disk

en: Author
no: Forfatter

en: Author Sort
no: Forfatter Sort

en: Author: %(name)s
no: Forfatter: %(name)s

en: Authors
no: Forfattere

en: Backing up Metadata
no: Sikkerhetskopierer metadata

en: Basic Configuration
no: Grunnleggende konfigurasjon

en: Book Format Successfully Deleted
no: Bokformatet er slettet

en: Book Successfully Deleted
no: Boken ble slettet

en: Book Title
no: Boktittel

en: Book has been added to shelf: %(sname)s
no: Boken er lagt til i hyllen: %(sname)s

en: Book has been removed from shelf: %(sname)s
no: Boken er fjernet fra hyllen: %(sname)s

en: Book is already part of the shelf: %(shelfname)s
no: Boken er allerede en del av hyllen: %(shelfname)s

en: Book path %(path)s not found on Google Drive
no: Finner ikke bokbane %(path)s på Google Disk

en: Book successfully queued for converting to %(book_format)s
no: Boken ble satt i kø for konvertering til %(book_format)s

en: Books
no: Bøker

en: Books List
no: Bøker Liste

en: Books are already part of the shelf: %(name)s
no: Bøker er allerede en del av hyllen: %(name)s

en: Books have been added to shelf: %(sname)s
no: Bøker er lagt til i hyllen: %(sname)s

en: Books per Page
no: Bøker per side

en: Books with Title will be merged from:
no: Bøker med tittel vil bli slått sammen fra:

en: Calibre Database Directory
no: Caliber Database Directory

en: Calibre ebook-convert %(tool)s not found
no: Caliber ebook-convert %(tool)s ble ikke funnet

en: Calibre failed with error: %(error)s
no: Caliber mislyktes med feil: %(error)s

en: Calibre-Web configuration updated
no: Calibre-Web-konfigurasjonen er oppdatert

en: Calibre-Web will search for updated Covers and update Cover Thumbnails, this may take a while?
no: Calibre-Web vil søke etter oppdaterte omslag og oppdatere omslagsminiatyrbilder, kan dette ta litt tid?

en: Callback domain is not verified, please follow steps to verify domain in google developer console
no: Tilbakeringingsdomene er ikke bekreftet. Følg fremgangsmåten for å bekrefte domenet i Googles utviklerkonsoll

en: Can't delete Guest User
no: Kan ikke slette gjestebruker

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cancelled
no: avbrutt

en: Categories
no: Kategorier

en: Category: %(name)s
no: Kategori: %(name)s

en: Certfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
no: Sertifikatfilplasseringen er ikke gyldig, vennligst skriv inn riktig bane

en: Change order of Shelf: '%(name)s'
no: Endre rekkefølgen på hylle: '%(name)s'

en: Check for Update
no: Se etter oppdatering

en: Clearing cover thumbnail cache
no: Tømmer cache for miniatyrbilde for omslag

en: Click on the button below to update to the latest stable version.
no: Klikk på knappen nedenfor for å oppdatere til siste stabile versjon.

en: Click the cover to load metadata to the form
no: Klikk på omslaget for å laste metadata til skjemaet

en: Close
no: Lukk

en: Comments
no: Kommentarer

en: Configuration
no: Konfigurasjon

en: Connection error
no: Tilkoblingsfeil

en: Convert
no: Konvertere

en: Convert book
no: Konverter bok

en: Convert book format:
no: Konverter bokformat:

en: Convert from:
no: Konverter fra:

en: Convert non-English characters in title and author while saving to disk
no: Konverter ikke-engelske tegn i tittel og forfatter mens du lagrer på disk

en: Convert to:
no: Konvertere til:

en: Converted file not found or more than one file in folder %(folder)s
no: Konvertert fil ikke funnet eller mer enn én fil i mappen %(folder)s

en: Could not add books to shelf: %(sname)s
no: Kunne ikke legge til bøker i hyllen: %(sname)s

en: Could not fetch update information
no: Kunne ikke hente oppdateringsinformasjon

en: Cover
no: Dekke

en: Cover Format Error
no: Omslagsformatfeil

en: Cover Thumbnails
no: Forsideminiatyrbilder

en: Cover-file is not a valid image file, or could not be stored
no: Cover-filen er ikke en gyldig bildefil, eller kunne ikke lagres

en: Create a Shelf
no: Lag en hylle

en: Custom Column No.%(column)d does not exist in calibre database
no: Egendefinert kolonnenr.%(column)d finnes ikke i caliber-databasen

en: DB Location is not Valid, Please Enter Correct Path
no: DB-plassering er ikke gyldig, skriv inn riktig bane

en: DB is not Writeable
no: DB er ikke skrivbar

en: Database Configuration
no: Databasekonfigurasjon

en: Database Settings updated
no: Databaseinnstillinger oppdatert

en: Database connections are closed
no: Databaseforbindelser er stengt

en: Delete
no: Slett

en: Delete Book
no: Slett bok

en: Delete formats:
no: Slett formater:

en: Deleting book %(id)s failed: %(message)s
no: Sletting av bok %(id)s mislyktes: %(message)s

en: Deleting book %(id)s from database only, book path in database not valid: %(path)s
no: Sletter bok %(id)s kun fra databasen, bokbanen i databasen er ikke gyldig: %(path)s

en: Deleting bookfolder for book %(id)s failed, path has subfolders: %(path)s
no: Sletting av bokmappe for bok %(id)s mislyktes, banen har undermapper: %(path)s

en: Deny
no: Benekte

en: Description
no: Beskrivelse

en: Details
no: Detaljer

en: Discover
no: Oppdage

en: Discover (Random Books)
no: Discover (tilfeldige bøker)

en: Do you really want to delete the Kobo Token?
no: Vil du virkelig slette Kobo-tokenet?

en: Do you really want to delete this domain?
no: Vil du virkelig slette dette domenet?

en: Do you really want to delete this user?
no: Vil du virkelig slette denne brukeren?

en: Download
no: nedlasting

en: Download Debug Package
no: Last ned feilsøkingspakken

en: Downloaded Books
no: Nedlastede bøker

en: Downloaded books by %(user)s
no: Lastet ned bøker av %(user)s

en: Downloading update package
no: Laster ned oppdateringspakken

en: Downloads
no: Nedlastinger

en: E-mail
no: E-post

en: E-mail is not from valid domain
no: E-post er ikke fra gyldig domene

en: Ebook converter failed with unknown error
no: Ebook-konvertering mislyktes med ukjent feil

en: Ebook-converter failed: %(error)s
no: Ebook-konvertering mislyktes: %(error)s

en: Edit
no: Redigere

en: Edit Basic Configuration
no: Rediger grunnleggende konfigurasjon

en: Edit Calibre Database Configuration
no: Rediger Caliber-databasekonfigurasjon

en: Edit Scheduled Tasks Settings
no: Rediger innstillinger for planlagte oppgaver

en: Edit UI Configuration
no: Rediger UI-konfigurasjon

en: Edit User %(nick)s
no: Rediger bruker %(nick)s

en: Edit Users
no: Rediger brukere

en: Edit a shelf
no: Rediger en hylle

en: Enable Access Log
no: Aktiver tilgangslogg

en: Enable Anonymous Browsing
no: Aktiver anonym surfing

en: Enable Kobo sync
no: Aktiver Kobo-synkronisering

en: Enable Magic Link Remote Login
no: Aktiver Magic Link Remote Login

en: Enable Public Registration
no: Aktiver offentlig registrering

en: Enable Uploads
no: Aktiver opplastinger

en: Encryption
no: Kryptering

en: Ended
no: Endte

en: Enter
no: Tast inn

en: Enter Author Sort
no: Skriv inn forfattersortering

en: Enter Authors
no: Skriv inn forfattere

en: Enter Categories
no: Skriv inn kategorier

en: Enter Languages
no: Skriv inn Språk

en: Enter Publishers
no: Skriv inn Publishers

en: Enter Series
no: Gå inn i serien

en: Enter Title
no: Skriv inn tittel

en: Enter Title Sort
no: Skriv inn tittelsortering

en: Enter comments
no: Skriv inn kommentarer

en: Error Downloading Cover
no: Feil ved nedlasting av cover

en: Error deleting Shelf
no: Feil ved sletting av hylle

en: Error editing book: {}
no: Feil ved redigering av bok: {}

en: Error executing UnRar
no: Feil ved kjøring av UnRar

en: Error on search for custom columns, please restart Calibre-Web
no: Feil ved søk etter egendefinerte kolonner. Start Calibre-Web på nytt

en: Error opening shelf. Shelf does not exist or is not accessible
no: Feil ved åpning av hylle. Hylle finnes ikke eller er ikke tilgjengelig

en: Error: %(ldaperror)s
no: Feil: %(ldaperror)s

en: Error: No user returned in response of LDAP server
no: Feil: Ingen bruker ble returnert som svar fra LDAP-serveren

en: Exchange author and title
no: Bytt forfatter og tittel

en: Execution permissions missing
no: Utførelsestillatelser mangler

en: External Port
no: Ekstern port

en: Failed
no: Mislyktes

en: Failed to Create at Least One LDAP User
no: Kunne ikke opprette minst én LDAP-bruker

en: Failed to Move Cover File %(file)s: %(error)s
no: Kunne ikke flytte omslagsfil %(file)s: %(error)s

en: Failed to create path %(path)s (Permission denied).
no: Kunne ikke opprette banen %(path)s (Tillatelse nektet).

en: Failed to create path for cover
no: Kunne ikke opprette bane for dekning

en: Failed to extract at least One LDAP User
no: Kunne ikke pakke ut minst én LDAP-bruker

en: Failed to fetch user info from GitHub.
no: Kunne ikke hente brukerinformasjon fra GitHub.

en: Failed to fetch user info from Google.
no: Kunne ikke hente brukerinformasjon fra Google.

en: Failed to log in with GitHub.
no: Kunne ikke logge på med GitHub.

en: Failed to log in with Google.
no: Kunne ikke logge på med Google.

en: Failed to store file %(file)s.
no: Kunne ikke lagre filen %(file)s.

en: Feature Configuration
no: Funksjonskonfigurasjon

en: Fetch Cover from URL (JPEG - Image will be downloaded and stored in database)
no: Hent omslag fra URL (JPEG - Bilde vil bli lastet ned og lagret i databasen)

en: Fetch Metadata
no: Hent metadata

en: File %(file)s not found on Google Drive
no: Fil %(file)s ikke funnet på Google Disk

en: File %(file)s uploaded
no: Fil %(file)s lastet opp

en: File %(filename)s could not saved to temp dir
no: Filen %(filename)s kunne ikke lagres i midlertidig dir

en: File extension '%(ext)s' is not allowed to be uploaded to this server
no: Filtypen «%(ext)s» er ikke tillatt å lastes opp til denne serveren

en: File format %(ext)s added to %(book)s
no: Filformat %(ext)s lagt til %(book)s

en: File format: %(format)s
no: Filformat: %(format)s

en: File formats
no: Filformater

en: File formats list
no: Liste over filformater

en: File to be uploaded must have an extension
no: Filen som skal lastes opp må ha en utvidelse

en: Files could not be replaced during update
no: Filer kunne ikke erstattes under oppdatering

en: Finished
no: Ferdig

en: Following Settings are Needed For User Import
no: Følgende innstillinger er nødvendig for brukerimport

en: Found no valid gmail.json file with OAuth information
no: Fant ingen gyldig gmail.json-fil med OAuth-informasjon

en: General error
no: Generell feil

en: Generate series cover thumbnails
no: Generer serieomslagsminiatyrbilder

en: Generated %(count)s cover thumbnails
no: Genererte %(count)s forsideminiatyrbilder

en: Generated {0} series thumbnails
no: Genererte {0} serieminiatyrbilder

en: Get Started with Calibre-Web
no: Kom i gang med Calibre-Web

en: GitHub Oauth error, please retry later.
no: GitHub Oauth-feil, prøv igjen senere.

en: GitHub Oauth error: {}
no: GitHub Oauth-feil: {}

en: Goodreads API Key
no: Goodreads API-nøkkel

en: Google Drive Calibre folder
no: Google Drive Caliber-mappe

en: Google Drive setup not completed, try to deactivate and activate Google Drive again
no: Google Disk-konfigurasjonen er ikke fullført. Prøv å deaktivere og aktivere Google Disk på nytt

en: Google Oauth error, please retry later.
no: Google Oauth-feil, prøv igjen senere.

en: Google Oauth error: {}
no: Google Oauth-feil: {}

en: Guest Name can't be changed
no: Gjestenavn kan ikke endres

en: Guest can't have this role
no: Gjesten kan ikke ha denne rollen

en: Guest can't have this view
no: Gjestene kan ikke ha denne utsikten

en: Guest's Locale is determined automatically and can't be set
no: Gjestenes lokalitet bestemmes automatisk og kan ikke angis

en: HTTP Error
no: HTTP-feil

en: Hot Books
no: Hot bøker

en: Hot Books (Most Downloaded)
no: Hot Books (mest nedlastede)

en: Identifier Type
no: Identifikatortype

en: Identifier Value
no: Identifikatorverdi

en: Identifiers
no: Identifikatorer

en: Identifiers are not Case Sensitive, Overwriting Old Identifier
no: Identifikatorer skiller ikke mellom store og små bokstaver, overskriver gammel identifikator

en: Import LDAP Users
no: Importer LDAP-brukere

en: In Library
no: I biblioteket

en: Into Book with Title:
no: Til bok med tittel:

en: Invalid Action
no: Ugyldig handling

en: Invalid Read Column
no: Ugyldig lesekolonne

en: Invalid Restricted Column
no: Ugyldig begrenset kolonne

en: Invalid cover file content
no: Ugyldig omslagsfilinnhold

en: Invalid duration for task specified
no: Ugyldig varighet for spesifisert oppgave

en: Invalid role
no: Ugyldig rolle

en: Invalid shelf specified
no: Ugyldig hylle er angitt

en: Invalid start time for task specified
no: Ugyldig starttidspunkt for spesifisert oppgave

en: Invalid view
no: Ugyldig visning

en: Kepubify-converter failed: %(error)s
no: Kepubify-konvertering mislyktes: %(error)s

en: Keyfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
no: Nøkkelfilplasseringen er ikke gyldig. Angi riktig bane

en: Keyword
no: Nøkkelord

en: Kobo Setup
no: Kobo oppsett

en: LDAP Administrator Password
no: LDAP-administratorpassord

en: LDAP Administrator Username
no: LDAP-administratorbrukernavn

en: LDAP Authentication
no: LDAP-autentisering

en: LDAP CACertificate Path (Only needed for Client Certificate Authentication)
no: LDAP CACertificate Path (Kun nødvendig for klientsertifikatautentisering)

en: LDAP CACertificate, Certificate or Key Location is not Valid, Please Enter Correct Path
no: LDAP CA-sertifikat, sertifikat eller nøkkelplassering er ikke gyldig. Angi riktig bane

en: LDAP Certificate Path (Only needed for Client Certificate Authentication)
no: LDAP-sertifikatbane (kun nødvendig for klientsertifikatautentisering)

en: LDAP Encryption
no: LDAP-kryptering

en: LDAP Group Members Field
no: Felt for LDAP-gruppemedlemmer

en: LDAP Group Name
no: LDAP-gruppenavn

en: LDAP Group Object Filter
no: LDAP gruppeobjektfilter

en: LDAP Group Object Filter Has Unmatched Parenthesis
no: LDAP-gruppeobjektfilter har uovertruffen parentes

en: LDAP Group Object Filter Needs to Have One "%s" Format Identifier
no: LDAP-gruppeobjektfilter må ha én "%s"-formatidentifikator

en: LDAP Keyfile Path (Only needed for Client Certificate Authentication)
no: LDAP-nøkkelfilbane (kun nødvendig for klientsertifikatautentisering)

en: LDAP Member User Filter Detection
no: LDAP-medlemsbrukerfilterdeteksjon

en: LDAP Member User Filter Has Unmatched Parenthesis
no: LDAP-medlemsbrukerfilter har uovertruffen parentes

en: LDAP Member User Filter needs to Have One "%s" Format Identifier
no: LDAP-medlemsbrukerfilter må ha én "%s"-formatidentifikator

en: LDAP Server Host Name or IP Address
no: LDAP-serverens vertsnavn eller IP-adresse

en: LDAP Server Port
no: LDAP-serverport

en: LDAP Server is OpenLDAP?
no: LDAP Server er OpenLDAP?

en: LDAP User Object Filter
no: LDAP-brukerobjektfilter

en: LDAP User Object Filter Has Unmatched Parenthesis
no: LDAP-brukerobjektfilter har uovertruffen parentes

en: LDAP User Object Filter needs to Have One "%s" Format Identifier
no: LDAP-brukerobjektfilter må ha én "%s"-formatidentifikator

en: Language
no: Språk

en: Language: %(name)s
no: Språk: %(name)s

en: Languages
no: Språk

en: Link to %(oauth)s Succeeded
no: Link til %(oauth)s lyktes

en: Loading...
no: Laster inn...

en: Location and name of access logfile (access.log for no entry)
no: Plassering og navn på tilgangsloggfil (access.log for ingen oppføring)

en: Location and name of logfile (calibre-web.log for no entry)
no: Plassering og navn på loggfil (calibre-web.log for ingen oppføring)

en: Location of Calibre Database
no: Plassering av Caliber-databasen

en: Log Level
no: Loggnivå

en: Logfile Configuration
no: Loggfilkonfigurasjon

en: Logfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
no: Loggfilplasseringen er ikke gyldig, skriv inn riktig bane

en: Logfile viewer
no: Loggfilviser

en: Login
no: Logg Inn

en: Login failed, No User Linked With OAuth Account
no: Pålogging mislyktes, ingen bruker koblet til OAuth-konto

en: Login type
no: Påloggingstype

en: Magic Link Remote Login
no: Magic Link ekstern pålogging

en: Malformed request
no: Feil utformet forespørsel

en: Merge
no: Slå sammen

en: Merge selected books
no: Slå sammen valgte bøker

en: Metadata Watch Channel ID
no: Metadata Se kanal-ID

en: Metadata successfully updated
no: Metadata ble oppdatert

en: More by
no: Mer av

en: New db location is invalid, please enter valid path
no: Ny db-plassering er ugyldig, vennligst skriv inn gyldig bane

en: Nightly
no: Nattlig

en: No
no: Nei

en: No Result(s) found! Please try another keyword.
no: Ingen resultater! Prøv et annet søkeord.

en: No Valid Book Language Given
no: Ikke oppgitt gyldig bokspråk

en: No Valid Locale Given
no: Ingen gyldig lokalitet gitt

en: No admin user remaining, can't delete user
no: Ingen administratorbruker igjen, kan ikke slette bruker

en: No admin user remaining, can't remove admin role
no: Ingen administratorbruker igjen, kan ikke fjerne administratorrollen

en: No release information available
no: Ingen utgivelsesinformasjon tilgjengelig

en: No update available. You already have the latest version installed
no: Ingen oppdatering tilgjengelig. Du har allerede den nyeste versjonen installert

en: None
no: Ingen

en: Not Linked to %(oauth)s
no: Ikke koblet til %(oauth)s

en: Only jpg/jpeg files are supported as coverfile
no: Bare jpg/jpeg-filer støttes som coverfile

en: Only jpg/jpeg/png/webp/bmp files are supported as coverfile
no: Bare jpg/jpeg/png/webp/bmp-filer støttes som coverfile

en: Parameter not found
no: Parameter ikke funnet

en: Password
no: Passord

en: Perform Update
no: Utfør oppdatering

en: Please Enter a LDAP Provider, Port, DN and User Object Identifier
no: Angi en LDAP-leverandør, port, DN og brukerobjektidentifikator

en: Please Enter a LDAP Service Account
no: Angi en LDAP-tjenestekonto

en: Please Enter a LDAP Service Account and Password
no: Vennligst skriv inn en LDAP-tjenestekonto og passord

en: Please access Calibre-Web from non localhost to get valid api_endpoint for kobo device
no: Gå til Calibre-Web fra ikke-lokale vert for å få gyldig api_endpoint for kobo-enhet

en: Please configure your e-mail address first...
no: Vennligst konfigurer e-postadressen din først...

en: Port
no: Havn

en: Proxy unknown requests to Kobo Store
no: Ukjente proxy-forespørsler til Kobo Store

en: Public Registration
no: Offentlig registrering

en: Public Shelf
no: Offentlig hylle

en: Published Date
no: Publiseringsdato

en: Published after
no: Publisert etter

en: Published before
no: Publisert før

en: Publisher
no: Forlegger

en: Publisher: %(name)s
no: Utgiver: %(name)s

en: Publishers
no: Forlag

en: Publishing Date
no: Publiseringsdato

en: Python module 'advocate' is not installed but is needed for cover uploads
no: Python-modulen 'advocate' er ikke installert, men er nødvendig for omslagsopplastinger

en: Queue all books for metadata backup
no: Sett alle bøker i kø for sikkerhetskopiering av metadata

en: Rating
no: Vurdering

en: Rating <= %(rating)s
no: Vurdering <= %(rating)s

en: Rating >= %(rating)s
no: Vurdering >= %(rating)s

en: Rating: %(rating)s stars
no: Rangering: %(rating)s stjerner

en: Rating: None
no: Vurdering: Ingen

en: Ratings
no: Vurderinger

en: Ratings list
no: Rangeringsliste

en: Read Books
no: Lese bøker

en: Read Status
no: Les status

en: Read status could not set: {}
no: Lesestatus kunne ikke angis: {}

en: Reconnect Calibre Database
no: Koble til Caliber-databasen på nytt

en: Reconnecting Calibre database
no: Kobler til Caliber-databasen på nytt

en: Register
no: Registrere

en: Register with %(provider)s
no: Registrer deg hos %(provider)s

en: Remove
no: Ta bort

en: Remove Selections
no: Fjern valg

en: Rename author from: '%(src)s' to '%(dest)s' failed with error: %(error)s
no: Endre navn på forfatter fra: '%(src)s' til '%(dest)s' mislyktes med feil: %(error)s

en: Rename title from: '%(src)s' to '%(dest)s' failed with error: %(error)s
no: Endre navn på tittel fra: '%(src)s' til '%(dest)s' mislyktes med feil: %(error)s

en: Replacing files
no: Erstatter filer

en: Requesting update package
no: Ber om oppdateringspakke

en: Restart
no: Omstart

en: Reverse Proxy Header Name
no: Omvendt proxy-overskriftsnavn

en: Reverse Proxy Login
no: Omvendt proxy-pålogging

en: Revoke
no: Oppheve

en: SMTP Hostname
no: SMTP vertsnavn

en: SMTP Login
no: SMTP-pålogging

en: SMTP Port
no: SMTP-port

en: SSL Keyfile location (leave it empty for non-SSL Servers)
no: SSL-nøkkelfilplassering (la den stå tom for ikke-SSL-servere)

en: SSL certfile location (leave it empty for non-SSL Servers)
no: SSL-sertfilplassering (la den stå tom for ikke-SSL-servere)

en: Save
no: Lagre

en: Scheduled Tasks
no: Planlagte oppgaver

en: Scheduled tasks settings updated
no: Innstillinger for planlagte oppgaver er oppdatert

en: Search
no: Søk

en: Search error!
no: Søkefeil!

en: Search keyword
no: Søk nøkkelord

en: Series
no: Serie

en: Series ID
no: Serie-ID

en: Series Index
no: Serieindeks

en: Series: %(serie)s
no: Serie: %(serie)s

en: Server Configuration
no: Serverkonfigurasjon

en: Server External Port (for port forwarded API calls)
no: Server ekstern port (for portviderekoblede API-anrop)

en: Server Port
no: Serverport

en: Settings DB is not Writeable
no: Innstillinger DB er ikke skrivbar

en: Shelf %(title)s changed
no: Hylle %(title)s endret

en: Shelf %(title)s created
no: Hylle %(title)s opprettet

en: Shelf successfully deleted
no: Hylle slettet

en: Shelf: '%(name)s'
no: Hylle: '%(name)s'

en: Show All
no: Vis alt

en: Show Books List
no: Vis bokliste

en: Show Downloaded Books
no: Vis nedlastede bøker

en: Show Hot Books
no: Vis populære bøker

en: Show Random Books
no: Vis tilfeldige bøker

en: Show Top Rated Books
no: Vis best rangerte bøker

en: Show recent books
no: Vis nyere bøker

en: Show unread
no: Vis ulest

en: Shutdown
no: Skru av

en: Simple
no: Enkel

en: Sorry you are not allowed to add a book to that shelf
no: Beklager at du ikke har lov til å legge til en bok i den hyllen

en: Sorry you are not allowed to create a public shelf
no: Beklager at du ikke har lov til å opprette en offentlig hylle

en: Sorry you are not allowed to edit this shelf
no: Beklager at du ikke har lov til å redigere denne hyllen

en: Sorry you are not allowed to remove a book from this shelf
no: Beklager at du ikke har lov til å fjerne en bok fra denne hyllen

en: Sort according to book date, newest first
no: Sorter etter bokdato, nyeste først

en: Sort according to book date, oldest first
no: Sorter etter bokdato, eldste først

en: Sort according to publishing date, newest first
no: Sorter etter publiseringsdato, nyeste først

en: Sort according to publishing date, oldest first
no: Sorter etter publiseringsdato, eldste først

en: Sort title in alphabetical order
no: Sorter tittelen i alfabetisk rekkefølge

en: Sort title in reverse alphabetical order
no: Sorter tittelen i omvendt alfabetisk rekkefølge

en: Source
no: Kilde

en: Source or destination format for conversion missing
no: Kilde- eller målformat for konvertering mangler

en: Stable
no: Stabil

en: Started
no: Startet

en: Statistics
no: Statistikk

en: Stopping server
no: Stopper server

en: Success! Please return to your device
no: Suksess! Gå tilbake til enheten din

en: Tag not found
no: Merket ble ikke funnet

en: Tags
no: Tagger

en: Tasks
no: Oppgaver

en: Test e-mail queued for sending to %(email)s, please check Tasks for result
no: Test e-post i kø for sending til %(email)s, sjekk Oppgaver for resultat

en: The requested file could not be read. Maybe wrong permissions?
no: Den forespurte filen kunne ikke leses. Kanskje feil tillatelser?

en: There was an error
no: det var en feil

en: There was an error converting this book: %(res)s
no: Det oppsto en feil ved konvertering av denne boken: %(res)s

en: There was an error sending the Test e-mail: %(res)s
no: Det oppsto en feil ved sending av test-e-posten: %(res)s

en: This Field is Required
no: Dette feltet er obligatorisk

en: This username is already taken
no: Dette brukernavnet er allerede tatt

en: Timeout while establishing connection
no: Tidsavbrudd under etablering av tilkobling

en: Title
no: Tittel

en: Title Sort
no: Tittelsortering

en: Token has expired
no: Token har utløpt

en: Token not found
no: Token ikke funnet

en: Top Rated Books
no: Topprangerte bøker

en: Trusted Hosts (Comma Separated)
no: Klarerte verter (kommaseparert)

en: UI Configuration
no: UI-konfigurasjon

en: UnRar binary file not found
no: UnRar binær fil ikke funnet

en: Unauthenticated
no: Uautentisert

en: Unexpected data while reading update information
no: Uventede data under lesing av oppdateringsinformasjon

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown Status
no: Ukjent status

en: Unknown command
no: Ukjent kommando

en: Unlink to %(oauth)s Failed
no: Fjern koblingen til %(oauth)s mislyktes

en: Unlink to %(oauth)s Succeeded
no: Fjern koblingen til %(oauth)s

en: Unread Books
no: Uleste bøker

en: Unzipping update package
no: Pakker ut oppdateringspakken

en: Update Author Sort automatically
no: Oppdater forfattersortering automatisk

en: Update Channel
no: Oppdater kanalen

en: Update Title Sort automatically
no: Oppdater tittelsortering automatisk

en: Update failed:
no: Oppdatering mislyktes:

en: Update file could not be saved in temp dir
no: Oppdateringsfilen kunne ikke lagres i temp dir

en: Update finished, please press okay and reload page
no: Oppdatering fullført, vennligst trykk OK og last inn siden på nytt

en: Updating, please do not reload this page
no: Oppdaterer, vennligst ikke last inn denne siden på nytt

en: Upload
no: Laste opp

en: Upload Cover from Local Disk
no: Last opp cover fra lokal disk

en: Upload Format
no: Last opp format

en: Uploaded book probably exists in the library, consider to change before upload new:
no: Opplastet bok finnes sannsynligvis i biblioteket, vurder å endre før du laster opp ny:

en: Uploads
no: Opplastinger

en: Use Goodreads
no: Bruk Goodreads

en: Use Google Drive?
no: Bruker du Google Disk?

en: Use LDAP Authentication
no: Bruk LDAP-autentisering

en: Use OAuth
no: Bruk OAuth

en: Use Standard Authentication
no: Bruk standardautentisering

en: User '%(nick)s' deleted
no: Brukeren '%(nick)s' slettet

en: User '%(nick)s' updated
no: Bruker '%(nick)s' oppdatert

en: User '%(user)s' created
no: Bruker '%(user)s' opprettet

en: User has no rights to upload additional file formats
no: Brukeren har ingen rettigheter til å laste opp flere filformater

en: User has no rights to upload cover
no: Brukeren har ingen rettigheter til å laste opp cover

en: User not found
no: Bruker ikke funnet

en: Username
no: Brukernavn

en: Users
no: Brukere

en: Value has to be true or false
no: Verdien må være sann eller usann

en: Version
no: Versjon

en: Version Information
no: Versjonsinformasjon

en: View Book on Save
no: Se bok på Lagre

en: View Books
no: Se bøker

en: View Logs
no: Vis logger

en: Waiting
no: Venter

en: Yes
no: Ja

en: You are missing permissions to delete books
no: Du mangler tillatelser til å slette bøker

en: You are not allowed to access localhost or the local network for cover uploads
no: Du har ikke tilgang til localhost eller det lokale nettverket for coveropplastinger

en: You are not allowed to add a book to the shelf
no: Du har ikke lov til å legge en bok i hyllen

en: client_secrets.json Is Not Configured For Web Application
no: client_secrets.json er ikke konfigurert for webapplikasjon

en: edit metadata
no: redigere metadata

en: not installed
no: ikke installert

en: reduce
no: redusere

en: select an option
no: Velg et alternativ

en: {} Stars
no: {} Stjerner

en: {} User Successfully Imported
no: {} Bruker ble importert

en: {} sync entries deleted
no: {} synkroniseringsoppføringer slettet

en: {} users deleted successfully
no: {} brukere ble slettet
