Calibre-Web - en to sl translation catalogue (831 entries)

en: %(book)s send to E-Reader
sl: %(book) pošlji v e-bralnik

en: %(book)s send to eReader
sl: %(book) pošljite v e-bralnik

en: %(book_id)s is a invalid Book Id. Could not be added to Shelf
sl: %(book_id)s je neveljaven ID knjige. Ni ga bilo mogoče dodati na polico

en: %(format)s format not found for book id: %(book)d
sl: Oblika %(format)s ni najdena za id knjige: %(book)d

en: %(format)s format not found on disk
sl: %(format)s oblika ni najdena na disku

en: %(format)s not found on Google Drive: %(fn)s
sl: %(format)s ni bil najden v storitvi Google Drive: %(fn)s

en: %(format)s not found: %(fn)s
sl: %(format)s ni najden: %(fn)s

en: %(name)s's Profile
sl: %(name)s profil

en: %(provider)s OAuth Client Id
sl: %(provider)s Id odjemalca OAuth

en: %(provider)s OAuth Client Secret
sl: %(provider)s skrivnost odjemalca OAuth

en: '%(langname)s' is not a valid language
sl: '%(langname)s' ni veljaven jezik

en: (Please ensure that users also have upload permissions)
sl: (Prepričajte se, da imajo uporabniki tudi dovoljenja za nalaganje)

en: (Public)
sl: (Javno)

en: A new update is available. Click on the button below to update to the latest version.
sl: Na voljo je nova posodobitev. Kliknite spodnji gumb za posodobitev na najnovejšo različico.

en: A new update is available. Click on the button below to update to version: %(version)s
sl: Na voljo je nova posodobitev. Kliknite spodnji gumb za posodobitev na različico: %(version)s

en: A private shelf with the name '%(title)s' already exists.
sl: Zasebna polica z imenom '%(title)s' že obstaja.

en: A public shelf with the name '%(title)s' already exists.
sl: Javna polica z imenom '%(title)s' že obstaja.

en: About
sl: O programu

en: Access Logfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
sl: Lokacija dnevniške datoteke dostopa ni veljavna, vnesite pravilno pot

en: Account
sl: Račun

en: Actions
sl: Dejanja

en: Add
sl: Dodaj

en: Add Allowed/Denied Tags
sl: Dodajanje oznak dovoljeno/zavrnjeno

en: Add Allowed/Denied custom column values
sl: Dodajanje vrednosti stolpca dovoljeno/zavrnjeno po meri

en: Add Domain
sl: Dodajanje domene

en: Add Identifier
sl: Dodaj identifikator

en: Add New User
sl: Dodajanje novega uporabnika

en: Add View Restriction
sl: Dodajanje omejitve prikaza

en: Add allowed/Denied Custom Column Values
sl: Dodajanje dovoljenih/zavrnjenih vrednosti stolpcev po meri

en: Add new user
sl: Dodajanje novega uporabnika

en: Add to archive
sl: Dodaj v arhiv

en: Add to shelf
sl: Dodaj na polico

en: Admin User
sl: Administratorski uporabnik

en: Admin page
sl: Administrativna stran

en: Administration
sl: Administracija

en: Advanced Search
sl: Napredno iskanje

en: All
sl: Vse

en: Allow
sl: Omogoči

en: Allow Changing Password
sl: Dovoli spreminjanje gesla

en: Allow Delete Books
sl: Dovoli izbris knjig

en: Allow Downloads
sl: Dovoli prenose

en: Allow Edit
sl: Omogoči urejanje

en: Allow Editing Public Shelves
sl: Omogoči urejanja javnih polic

en: Allow Reverse Proxy Authentication
sl: Omogočanje avtentikacije povratnega posrednika

en: Allow Uploads
sl: Dovoli nalaganje

en: Allow eBook Viewer
sl: Dovoli pregledovalnik e-knjig

en: Allowed Column Values
sl: Dovoljene vrednosti stolpcev

en: Allowed Domains (Whitelist)
sl: Dovoljene domene (bel seznam)

en: Allowed Tags
sl: Dovoljene oznake

en: Allowed Upload Fileformats
sl: Dovoljene oblike datotek za nalaganje

en: Alphabetical Books
sl: Abecedno razvrščene knjige

en: An unknown error occurred. Please try again later.
sl: Zgodila se je neznana napaka. Prosimo, poskusite znova pozneje.

en: Anonymous
sl: Anonimno

en: Anonymous Browsing
sl: Anonimno brskanje

en: Any
sl: Vse

en: Archive
sl: Arhiv

en: Archive Status
sl: Stanje arhiva

en: Archived
sl: Arhivirano

en: Archived Books
sl: Arhivirane knjige

en: Are you really sure?
sl: Ste res prepričani?

en: Are you sure you want delete Calibre-Web's sync database to force a full sync with your Kobo Reader?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati sinhronizacijsko podatkovno bazo Calibre-Web, da bi vsilili popolno sinhronizacijo z bralnikom Kobo?

en: Are you sure you want to change Calibre library location?
sl: Ste prepričani, da želite spremeniti lokacijo knjižnice Calibre?

en: Are you sure you want to change locales of selected user(s)?
sl: Ali ste prepričani, da želite spremeniti lokalne jezike izbranih uporabnikov?

en: Are you sure you want to change shelf sync behavior for the selected user(s)?
sl: Ali ste prepričani, da želite spremeniti obnašanje sinhronizacije police za izbranega(-e) uporabnika(-e)?

en: Are you sure you want to change the selected restrictions for the selected user(s)?
sl: Ali ste prepričani, da želite spremeniti izbrane omejitve za izbranega(-e) uporabnika(-e)?

en: Are you sure you want to change the selected role for the selected user(s)?
sl: Ali ste prepričani, da želite spremeniti izbrano vlogo za izbranega(-e) uporabnika(-e)?

en: Are you sure you want to change the selected visibility restrictions for the selected user(s)?
sl: Ali ste prepričani, da želite spremeniti izbrane omejitve vidljivosti za izbranega(-e) uporabnika(-e)?

en: Are you sure you want to change visible book languages for selected user(s)?
sl: Ste prepričani, da želite spremeniti vidne jezike knjig za izbrane uporabnike?

en: Are you sure you want to delete this shelf?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati to polico?

en: Are you sure you want to restart?
sl: Ali ste prepričani, da želite znova zagnati računalnik?

en: Are you sure you want to shutdown?
sl: Ste prepričani, da želite izklopiti?

en: Arrange books manually
sl: Ročno urejanje knjig

en: At Least One LDAP User Not Found in Database
sl: V podatkovni zbirki ni najden vsaj en uporabnik LDAP

en: Attachment Size Limit
sl: Omejitev velikosti priloge

en: Authenticate Google Drive
sl: Preverjanje pristnosti storitve Google Drive

en: Author
sl: Avtor

en: Author Sort
sl: Razvrščanje avtorjev

en: Author: %(name)s
sl: Avtor: %(name)s

en: Authors
sl: Avtorji

en: Authors in this Library
sl: Avtorji v tej knjižnici

en: Autodetect
sl: Samodejno zaznavanje

en: Back
sl: Nazaj

en: Backing up Metadata
sl: Varnostno kopiranje metapodatkov

en: Basic
sl: Osnovna

en: Basic Configuration
sl: Osnovna nastavitev

en: Best
sl: Najboljša

en: Black
sl: Črno

en: Book %(index)s of %(range)s
sl: Knjiga %(index)s v %(range)s

en: Book Details
sl: Podrobnosti o knjigi

en: Book Format Successfully Deleted
sl: Uspešno izbrisana oblika knjige

en: Book Successfully Deleted
sl: Knjiga je bila uspešno izbrisana

en: Book Title
sl: Naslov knjige

en: Book has been added to shelf: %(sname)s
sl: Knjiga je bila dodana na polico: %(sname)s

en: Book has been removed from shelf: %(sname)s
sl: Knjiga je bila odstranjena s police: %(sname)s

en: Book is already part of the shelf: %(shelfname)s
sl: Knjiga je že del police: %(shelfname)s

en: Book path %(path)s not found on Google Drive
sl: Pot do knjige %(path)s ni bila najdena v storitvi Google Drive

en: Book successfully queued for converting to %(book_format)s
sl: Knjiga je uspešno dodana v čakalno vrsto za pretvorbo v %(book_format)s

en: Books
sl: Knjige

en: Books List
sl: Seznam knjig

en: Books are already part of the shelf: %(name)s
sl: Knjige so že del police: %(name)s

en: Books have been added to shelf: %(sname)s
sl: Knjige so bile dodane na polico: %(sname)s

en: Books in this Library
sl: Knjige v tej knjižnici

en: Books must first be archived and the device synced before a book can safely be deleted.
sl: Preden lahko knjigo varno izbrišete, jo morate najprej arhivirati in sinhronizirati napravo.

en: Books ordered by Author
sl: Knjige, razvrščene po avtorju

en: Books ordered by Languages
sl: Knjige, razvrščene po jezikih

en: Books ordered by Rating
sl: Knjige, razvrščene po oceni

en: Books ordered by category
sl: Knjige, razvrščene po kategorijah

en: Books ordered by file formats
sl: Knjige, razvrščene po oblikah datotek

en: Books ordered by publisher
sl: Knjige, razvrščene po založniku

en: Books ordered by series
sl: Knjige, razvrščene po serijah

en: Books organized in shelves
sl: Knjige, urejene po policah

en: Books path not valid
sl: Pot do knjig ni veljavna

en: Books per Page
sl: Knjig na stran

en: Books sorted alphabetically
sl: Knjige razvrščene po abecedi

en: Books with Title will be merged from:
sl: Knjige z naslovom bodo združene iz:

en: Browse
sl: Brskaj

en: Calibre Database Directory
sl: Imenik zbirk podatkov Calibre

en: Calibre E-Book Converter Settings
sl: Nastavitve pretvornika e-knjig Calibre

en: Calibre binaries not viable
sl: Binarne datoteke Calibre niso izvedljive

en: Calibre ebook-convert %(tool)s not found
sl: Calibre ebook-convert %(tool)s ni najden

en: Calibre failed with error: %(error)s
sl: Calibre ni uspel z napako: %(error)s

en: Calibre-Web Instance is unconfigured, please contact your administrator
sl: Instanca Calibre-Web ni nastavljena, obrnite se na skrbnika

en: Calibre-Web Log:
sl: Dnevnik Calibre-Web:

en: Calibre-Web Test Email
sl: Testna e-pošta Calibre-Web

en: Calibre-Web configuration updated
sl: Posodobljena nastavitev Calibre-Web

en: Calibre-Web eBook Catalog
sl: Katalog e-knjig Calibre-Web

en: Calibre-Web will search for updated Covers and update Cover Thumbnails, this may take a while?
sl: Calibre-Web bo poiskal posodobljene naslovnice in posodobil sličice naslovnic, kar lahko traja nekaj časa.

en: Callback domain is not verified, please follow steps to verify domain in google developer console
sl: Povratna domena ni preverjena, sledite korakom za preverjanje domene v konzoli za razvijalce Google

en: Can't delete Guest User
sl: Ne morem izbrisati uporabnika gosta

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cancelled
sl: Preklicano

en: Cannot activate LDAP authentication
sl: Ni mogoče aktivirati avtentikacije LDAP

en: Categories
sl: Kategorije

en: Categories in this Library
sl: Kategorije v tej knjižnici

en: Category: %(name)s
sl: Kategorija: %(name)s

en: Certfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
sl: Lokacija datoteke Certfile ni veljavna, vnesite pravilno pot

en: Change Password
sl: Sprememba gesla

en: Change order of Shelf: '%(name)s'
sl: Spremeni vrstni red police: '%(name)s'

en: Check for Update
sl: Preveri za posodobitev

en: Check if file extensions matches file content on upload
sl: Preverite, ali se razširitve datotek ujemajo z vsebino datoteke pri nalaganju

en: Choose File Location
sl: Izberi lokacijo datoteke

en: Choose a username
sl: Izberite uporabniško ime

en: Clearing cover thumbnail cache
sl: Čiščenje predpomnilnika sličic naslovnice

en: Click on the button below to update to the latest stable version.
sl: Kliknite spodnji gumb za posodobitev na najnovejšo stabilno različico.

en: Click the cover to load metadata to the form
sl: Kliknite na naslovnico, da v obrazec naložite metapodatke.

en: Close
sl: Zapri

en: Comic Reader
sl: Bralnik stripov

en: Comments
sl: Komentarji

en: Configuration
sl: Nastavitev

en: Configure Backend for Limiter
sl: Nastavitev zaledja za omejitev

en: Connection error
sl: Napaka povezave

en: Connection error to limiter backend, please contact your administrator
sl: Napaka pri povezavi z zalednim strežnikom limiterja, obrnite se na skrbnika

en: Convert
sl: Pretvori

en: Convert %(orig)s to %(format)s and send to eReader
sl: Pretvarjanje %(orig)s v %(format)s in pošiljanje v e-bralnik

en: Convert book
sl: Pretvori knjigo

en: Convert book format:
sl: Pretvori obliko knjige:

en: Convert from:
sl: Pretvori iz:

en: Convert non-English characters in title and author while saving to disk
sl: Pretvarjanje neangleških znakov v naslovu in avtorju med shranjevanjem na disk

en: Convert to:
sl: Pretvori v:

en: Converted file not found or more than one file in folder %(folder)s
sl: Pretvorjena datoteka ni bila najdena ali je v mapi %(folder)s več kot ena datoteka

en: Could not add books to shelf: %(sname)s
sl: Ni bilo mogoče dodati knjig na polico: %(sname)s

en: Could not fetch update information
sl: Ni bilo mogoče pridobiti informacij o posodobitvi

en: Could not find the specified directory
sl: Ni bilo mogoče najti določenega imenika

en: Could not login: %(message)s
sl: Ni se mogel prijaviti: %(message)s

en: Cover
sl: Naslovnica

en: Cover Format Error
sl: Napaka oblike naslovnice

en: Cover Thumbnails
sl: Sličicah naslovnice

en: Cover-file is not a valid image file, or could not be stored
sl: Datoteka naslovnice ni veljavna slikovna datoteka ali je ni bilo mogoče shraniti

en: Create Issue
sl: Ustvarjanje težave

en: Create a Shelf
sl: Ustvarite polico

en: Create/View
sl: Ustvari/pogled

en: Current Version
sl: Trenutna različica

en: Custom Column No.%(column)d does not exist in calibre database
sl: Stolpec po meri št. %(column)d ne obstaja v zbirki podatkov Calibre

en: Custom Filter
sl: Filter po meri

en: DB Location is not Valid, Please Enter Correct Path
sl: Lokacija do DB ni veljavna, vnesite pravilno pot

en: DB is not Writeable
sl: V DB ni mogoče zapisati

en: DJVU Reader
sl: Bralnik DJVU

en: Dark
sl: Temno

en: Database Configuration
sl: Nastavitev zbirke podatkov

en: Database Settings updated
sl: Posodobljene nastavitve zbirke podatkov

en: Database connections are closed
sl: Povezave do zbirke podatkov so zaprte

en: Default
sl: Privzeto

en: Default Language
sl: Privzeti jezik

en: Default Settings for New Users
sl: Privzete nastavitve za nove uporabnike

en: Default Visibilities for New Users
sl: Privzete vidnosti za nove uporabnike

en: Default Visible Language of Books
sl: Privzet vidni jezik knjig

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete Book
sl: Izbriši knjigo

en: Delete User
sl: Izbriši uporabnika

en: Delete formats:
sl: Brisanje oblik:

en: Delete temp folder contents
sl: Izbriši vsebino začasne mape

en: Delete this Shelf
sl: Brisanje te police

en: Deleting book %(id)s failed: %(message)s
sl: Brisanje knjige %(id)s ni uspelo: %(message)s

en: Deleting book %(id)s from database only, book path in database not valid: %(path)s
sl: Brisanje knjige %(id)s samo iz zbirke podatkov, pot do knjige v zbirki podatkov ni veljavna: %(path)s

en: Deleting bookfolder for book %(id)s failed, path has subfolders: %(path)s
sl: Brisanje knjižne mape za knjigo %(id)s ni uspelo, pot ima podmape: %(path)s

en: Denied Column Values
sl: Zavrnjene vrednosti stolpcev

en: Denied Domains (Blacklist)
sl: Zavrnjene domene (črni seznam)

en: Denied Tags
sl: Zavrnjene oznake

en: Deny
sl: Onemogoči

en: Description
sl: Opis

en: Description:
sl: Opis:

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Direction
sl: Smer

en: Disable Change order
sl: Onemogoči spremembo vrstnega reda

en: Discover
sl: Odkrivanje

en: Discover (Random Books)
sl: Odkrijte (Naključne knjige)

en: Display
sl: Prikaz

en: Do you really want to delete the Kobo Token?
sl: Ali res želite izbrisati žeton Kobo?

en: Do you really want to delete this domain?
sl: Ali res želite izbrisati to domeno?

en: Do you really want to delete this user?
sl: Ali res želite izbrisati tega uporabnika?

en: Download
sl: Prenesi

en: Download Access Log
sl: Prenos dnevnika dostopa

en: Download Calibre-Web Log
sl: Prenos Calibre-Web Log

en: Download Debug Package
sl: Prenos paketa za odpravljanje napak

en: Downloaded Books
sl: Prenesene knjige

en: Downloaded books by %(user)s
sl: Prenesene knjige od %(user)s

en: Downloading update package
sl: Prenos paketa posodobitev

en: Downloads
sl: Prenosi

en: Drag to Rearrange Order
sl: Povlecite, da spremenite vrstni red

en: E-mail
sl: E-naslov

en: E-mail is not from valid domain
sl: E-pošta ni iz veljavne domene

en: Ebook converter failed with unknown error
sl: Pretvornik e-knjig ni uspel z neznano napako

en: Ebook-converter failed: %(error)s
sl: Ebook-converter ni uspel: %(error)s

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit Allowed Column Values
sl: Urejanje dovoljenih vrednosti stolpcev

en: Edit Allowed Tags
sl: Uredi dovoljene oznake

en: Edit Basic Configuration
sl: Urejanje osnovnih nastavitev

en: Edit Calibre Database Configuration
sl: Urejanje nastavitev podatkovne zbirke Calibre

en: Edit Denied Column Values
sl: Urejanje vrednosti zavrnjenega stolpca

en: Edit Denied Tags
sl: Uredi zavrnjene oznake

en: Edit Email Server Settings
sl: Urejanje nastavitev e-poštnega strežnika

en: Edit Metadata
sl: Urejanje metapodatkov

en: Edit Public Shelves
sl: Urejanje javnih polic

en: Edit Scheduled Tasks Settings
sl: Urejanje nastavitev načrtovanih opravil

en: Edit Shelf Properties
sl: Urejanje lastnosti police

en: Edit UI Configuration
sl: Urejanje nastavitev uporabniškega vmesnika

en: Edit User
sl: Uredi uporabnika

en: Edit User %(nick)s
sl: Urejanje uporabnika %(nick)s

en: Edit Users
sl: Urejanje uporabnikov

en: Edit a shelf
sl: Urejanje police

en: Email
sl: E-pošta

en: Email Account Type
sl: Vrsta e-poštnega računa

en: Email Server Settings
sl: Nastavitve e-poštnega strežnika

en: Email Server Settings updated
sl: Posodobljene nastavitve e-poštnega strežnika

en: Email Service
sl: Storitev e-pošte

en: Email can't be empty and has to be a valid Email
sl: E-pošta ne sme biti prazna in mora biti veljavna.

en: Embed Metadata to Ebook File on Download/Conversion/e-mail (needs Calibre/Kepubify binaries)
sl: Vstavljanje metapodatkov v datoteko e-knjige ob prenosu/pretvorbi/elektronski pošti (potrebujete binarne datoteke Calibre/Kepubify)

en: Empty
sl: Prazen

en: Enable Access Log
sl: Omogočite dnevnik dostopa

en: Enable Anonymous Browsing
sl: Omogočanje anonimnega brskanja

en: Enable Change order
sl: Omogoči spremembo vrstnega reda

en: Enable Kobo sync
sl: Omogočite sinhronizacijo s Kobo

en: Enable Magic Link Remote Login
sl: Omogočite oddaljeno prijavo prek povezave Magic Link

en: Enable Public Registration
sl: Omogočanje javne registracije

en: Enable Uploads
sl: Omogočite nalaganje

en: Encryption
sl: Šifriranje

en: Ended
sl: Končano

en: Enforce characters (needed For Chinese/Japanese/Korean Characters)
sl: Uveljavljanje znakov (potrebno za kitajske/japonske/korejske znake)

en: Enforce lowercase characters
sl: Uveljavljanje malih črk

en: Enforce number
sl: Uveljavljanje številk

en: Enforce special characters
sl: Uveljavljanje posebnih znakov

en: Enforce uppercase characters
sl: Uveljavljanje velikih črk

en: Enter
sl: Vnesi

en: Enter Author Sort
sl: Vnesi razvrščanje avtorjev

en: Enter Authors
sl: Vnesi avtorja

en: Enter Categories
sl: Vnesi kategorijo

en: Enter Email
sl: Vnesi e-pošto

en: Enter Languages
sl: Vnesi jezike

en: Enter Publishers
sl: Vnesi založnike

en: Enter Series
sl: Vnesi serijo

en: Enter Tag
sl: Vnesite oznako

en: Enter Title
sl: Vnesi naslov

en: Enter Title Sort
sl: Vnesi razvrščanje naslovov

en: Enter Username
sl: Vnesi uporabniško ime

en: Enter comments
sl: Vnesi komentarje

en: Enter domainname
sl: Vnesi ime domene

en: Enter eReader Email
sl: Vnesi e-pošto e-bralnika

en: Error
sl: Napaka

en: Error Downloading Cover
sl: Napaka pri nalaganju naslovnice

en: Error deleting Shelf
sl: Napaka pri brisanju police

en: Error editing book: {}
sl: Napaka pri urejanju knjige: {}

en: Error executing Calibre
sl: Napaka pri izvajanju programa Calibre

en: Error executing UnRar
sl: Napaka pri izvajanju UnRar

en: Error on search for custom columns, please restart Calibre-Web
sl: Napaka pri iskanju stolpcev po meri, ponovno zaženite Calibre-Web

en: Error opening shelf. Shelf does not exist or is not accessible
sl: Napaka pri odpiranju police. Polica ne obstaja ali ni dostopna

en: Error: %(ldaperror)s
sl: Napaka: %(ldaperror)s

en: Error: No user returned in response of LDAP server
sl: Napaka: V odzivu strežnika LDAP ni vrnjenega nobenega uporabnika

en: Exchange author and title
sl: Zamenjava avtorja in naslova

en: Exclude Extensions
sl: Izključitev razširitev

en: Exclude Languages
sl: Izključi jezike

en: Exclude Series
sl: Izključi serijo

en: Exclude Shelves
sl: Izključi police

en: Exclude Tags
sl: Izključi oznake

en: Execution permissions missing
sl: Manjkajo dovoljenja za izvajanje

en: Extensions
sl: Razširitve

en: External Port
sl: Zunanja vrata

en: External binaries
sl: Zunanje binarne datoteke

en: Failed
sl: Neuspešno

en: Failed to Create at Least One LDAP User
sl: Ni uspelo ustvariti vsaj enega uporabnika LDAP

en: Failed to Move Cover File %(file)s: %(error)s
sl: Ni uspelo premakniti naslovne datoteke %(file)s: %(error)s

en: Failed to create path %(path)s (Permission denied).
sl: Ni uspelo ustvariti poti %(path)s (dovoljenje zavrnjeno).

en: Failed to create path for cover
sl: Ni uspelo ustvariti poti za naslovnice

en: Failed to extract at least One LDAP User
sl: Ni uspelo izpisati vsaj enega uporabnika LDAP

en: Failed to fetch user info from GitHub.
sl: Neuspešna pridobitev informacij o uporabniku iz storitve GitHub.

en: Failed to fetch user info from Google.
sl: Neuspešna ridobititev informacij o uporabniku iz Googla.

en: Failed to log in with GitHub.
sl: Neuspešna prijava v GitHub.

en: Failed to log in with Google.
sl: Neuspešna prijava v Google.

en: Failed to store file %(file)s.
sl: Ni uspelo shraniti datoteke %(file)s.

en: Fallback Login as: '%(nickname)s', LDAP Server not reachable, or user not known
sl: Rezervna prijava kot: (nickname), strežnik LDAP ni dosegljiv ali uporabnik ni znan

en: Feature Configuration
sl: Nastavitve funkcij

en: Fetch Cover from URL (JPEG - Image will be downloaded and stored in database)
sl: Prenesi naslovnico iz naslova URL (JPEG - slika se prenese in shrani v zbirko podatkov)

en: Fetch Metadata
sl: Pridobivanje metapodatkov

en: File %(file)s not found on Google Drive
sl: Datoteke %(file)s ni mogoče najti v storitvi Google Drive

en: File %(file)s uploaded
sl: Prenesena datoteka %(file)s

en: File %(filename)s could not saved to temp dir
sl: Datoteke %(filename)s ni bilo mogoče shraniti v začasno mapo

en: File extension '%(ext)s' is not allowed to be uploaded to this server
sl: Datoteke s končnico '%(ext)s' ni dovoljeno naložiti na ta strežnik

en: File format %(ext)s added to %(book)s
sl: Oblina datotek %(ext)s je dodan v %(book)s

en: File format: %(format)s
sl: Oblika datoteke: %(format)s

en: File formats
sl: Oblike datotek

en: File formats list
sl: Seznam oblik datotek

en: File to be uploaded must have an extension
sl: Datoteka, ki jo želite naložiti, mora imeti končnico

en: File type isn't allowed to be uploaded to this server
sl: Vrsta datoteke ni dovoljena za nalaganje v ta strežnik

en: Files could not be replaced during update
sl: Datotek med posodabljanjem ni bilo mogoče zamenjati

en: Finished
sl: Končano

en: Flip
sl: Obrni

en: Flip Image
sl: Obrni sliko

en: Following Settings are Needed For User Import
sl: Za uvoz uporabnika so potrebne naslednje nastavitve

en: Font
sl: Pisava

en: Font Sizes
sl: Velikosti pisave

en: Force full kobo sync
sl: Vsilite popolno sinhronizacijo kobo

en: Forgot Password?
sl: Ste pozabili geslo?

en: Found an existing account for this Email address
sl: Najden obstoječi račun za ta e-poštni naslov

en: Found no valid gmail.json file with OAuth information
sl: Nisem našel veljavne datoteke gmail.json z informacijami OAuth

en: From Email
sl: Od e-poštni naslov

en: From:
sl: Od:

en: General error
sl: Splošna napaka

en: Generate Kobo Auth URL
sl: Ustvarite URL avtentikacije Kobo

en: Generate Metadata Backup Files
sl: Ustvarjanje varnostnih datotek metapodatkov

en: Generate Series Cover Thumbnails
sl: Ustvarjanje sličic naslovnic serij

en: Generate Thumbnails
sl: Ustvarjanje sličic

en: Generate series cover thumbnails
sl: Ustvarjanje sličic naslovnic serij

en: Generated %(count)s cover thumbnails
sl: Ustvarjene sličice naslovnic %(count)s

en: Generated {0} series thumbnails
sl: Ustvarjene sličice serije {0}

en: Get Started with Calibre-Web
sl: Začnite s programom Calibre-Web

en: GitHub Oauth error, please retry later.
sl: Napaka GitHub Oauth, prosimo, poskusite pozneje.

en: GitHub Oauth error: {}
sl: Napaka GitHub Oauth: {}

en: Gmail Account
sl: Račun Gmail

en: Gmail via Oauth2
sl: Gmail prek Oauth2

en: Goodreads API Key
sl: Ključ API Goodreads

en: Google Drive Calibre folder
sl: Mapa Calibre v Google Drive

en: Google Drive setup not completed, try to deactivate and activate Google Drive again
sl: Nastavitev Google Drive ni dokončana, poskusite deaktivirati in znova aktivirati Google Drive

en: Google Oauth error, please retry later.
sl: Napaka Google Oauth, poskusite pozneje.

en: Google Oauth error: {}
sl: Napaka Google Oauth: {}

en: Grid
sl: Mreža

en: Guest Name can't be changed
sl: Imena gosta ni mogoče spremeniti

en: Guest can't have this role
sl: Gost ne more imeti te vloge

en: Guest can't have this view
sl: Gost ne more imeti tega pogleda

en: Guest's Locale is determined automatically and can't be set
sl: Lokalni jezik gosta se določi samodejno in ga ni mogoče nastaviti.

en: HTTP Error
sl: Napaka HTTP

en: Height
sl: Višina

en: Hidden Book
sl: Skrita knjiga

en: Hide
sl: Skrij

en: Home
sl: Domov

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Hot Books
sl: Najbolj vroče knjige

en: Hot Books (Most Downloaded)
sl: Vroče knjige (največ prenesenih)

en: Identifier Type
sl: Vrsta identifikatorja

en: Identifier Value
sl: Vrednost identifikatorja

en: Identifiers
sl: Identifikatorji

en: Identifiers are not Case Sensitive, Overwriting Old Identifier
sl: Identifikatorji niso občutljivi na velikost črk, prepisovanje starega identifikatorja

en: If this is a scheduled task, it will be re-ran during the next scheduled time.
sl: Če je to načrtovano opravilo, se bo ponovno izvedlo ob naslednjem načrtovanem času.

en: Import LDAP Users
sl: Uvoz uporabnikov LDAP

en: Important Kobo Note: deleted books will remain on any paired Kobo device.
sl: Pomembno opozorilo Kobo: izbrisane knjige bodo ostale v vsaki povezani napravi Kobo.

en: In Library
sl: V knjižnici

en: Installed Version
sl: Nameščena različica

en: Into Book with Title:
sl: V knjigo z naslovom:

en: Invalid Action
sl: Neveljavno dejanje

en: Invalid Email address format
sl: Nepravilna oblika e-poštnega naslova

en: Invalid Read Column
sl: Nepravilen stolpec za branje

en: Invalid Restricted Column
sl: Neveljavni stolpec za omejitev

en: Invalid cover file content
sl: Nepravilna vsebina datoteke z naslovnico

en: Invalid duration for task specified
sl: Nepravilno trajanje za določeno nalogo

en: Invalid role
sl: Neveljavna vloga

en: Invalid shelf specified
sl: Navedena nepravilna polica

en: Invalid start time for task specified
sl: Nepravilen začetni čas za določeno nalogo

en: Invalid view
sl: Nepravilen pogled

en: Kepubify-converter failed: %(error)s
sl: Kepubify-converter ni uspel: %(error)s

en: Keyboard Shortcuts
sl: Bližnjice na tipkovnici

en: Keyfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
sl: Lokacija datoteka Keyfile ni veljavna, vnesite pravilno pot

en: Keyword
sl: Ključna beseda

en: Kobo Setup
sl: Nastavitev za Kobo

en: Kobo Sync Token
sl: Žeton za sinhronizacijo Kobo

en: Kobo Token:
sl: Žeton Kobo:

en: LDAP Administrator Password
sl: Geslo skrbnika LDAP

en: LDAP Administrator Username
sl: Uporabniško ime skrbnika LDAP

en: LDAP Authentication
sl: Preverjanje pristnosti LDAP

en: LDAP CACertificate Path (Only needed for Client Certificate Authentication)
sl: Pot do CACcertifikata LDAP (potrebna samo za preverjanje pristnosti odjemalčevega certifikata)

en: LDAP CACertificate, Certificate or Key Location is not Valid, Please Enter Correct Path
sl: LDAP CACcertifikat, lokacija certifikata ali ključa ni veljavna, vnesite pravilno pot

en: LDAP Certificate Path (Only needed for Client Certificate Authentication)
sl: Pot potrdila LDAP (potrebna samo za preverjanje pristnosti potrdila odjemalca)

en: LDAP Distinguished Name (DN)
sl: Razpoznavno ime (DN) LDAP

en: LDAP Encryption
sl: Šifriranje LDAP

en: LDAP Group Members Field
sl: Polje člani skupine LDAP

en: LDAP Group Name
sl: Ime skupine LDAP

en: LDAP Group Object Filter
sl: Filter objektov skupine LDAP

en: LDAP Group Object Filter Has Unmatched Parenthesis
sl: Filter predmeta skupine LDAP ima neusklajene oklepaje

en: LDAP Group Object Filter Needs to Have One "%s" Format Identifier
sl: Filter predmetov skupine LDAP mora imeti en identifikator oblike "%s"

en: LDAP Keyfile Path (Only needed for Client Certificate Authentication)
sl: Pot do datoteke ključa LDAP (potrebna samo za preverjanje pristnosti odjemalčevega potrdila)

en: LDAP Member User Filter
sl: Filtriranje uporabnikov članov LDAP

en: LDAP Member User Filter Detection
sl: Zaznavanje filtrov za uporabnike članov LDAP

en: LDAP Member User Filter Has Unmatched Parenthesis
sl: Filter uporabnika člana LDAP ima neusklajene oklepaje

en: LDAP Member User Filter needs to Have One "%s" Format Identifier
sl: Filter za uporabnike članov LDAP mora imeti en identifikator oblike "%s"

en: LDAP Server Host Name or IP Address
sl: Gostiteljsko ime ali naslov IP strežnika LDAP

en: LDAP Server Port
sl: Vrata strežnika LDAP

en: LDAP Server is OpenLDAP?
sl: Strežnik LDAP je OpenLDAP?

en: LDAP User Object Filter
sl: Filtriranje predmeta uporabnika LDAP

en: LDAP User Object Filter Has Unmatched Parenthesis
sl: Filter objekta uporabnika LDAP ima neusklajene oklepaje

en: LDAP User Object Filter needs to Have One "%s" Format Identifier
sl: Filter uporabniškega objekta LDAP mora imeti en identifikator oblike "%s"

en: Language
sl: Jezik

en: Language of Books
sl: Jezik knjig

en: Language: %(name)s
sl: Jezik: %(name)s

en: Languages
sl: Jeziki

en: Left to Right
sl: Od leve proti desni

en: Library Statistics
sl: Statistika knjižnice

en: Light
sl: Svetlo

en: Limit failed login attempts
sl: Omejitev neuspelih poskusov prijave

en: Link
sl: Povezava

en: Link Read/Unread Status to Calibre Column
sl: Poveži stanje prebrano/neprebrano s stolpcem Calibre

en: Link to %(oauth)s Succeeded
sl: Povezava do %(oauth)s je bila uspešna

en: List
sl: Seznam

en: Listen in Browser
sl: Poslušaj v brskalniku

en: Loading...
sl: Nalaganje...

en: Locale
sl: Lokacija

en: Location and name of access logfile (access.log for no entry)
sl: Lokacija in ime dnevniške datoteke dostopa (access.log, če ni vnosa)

en: Location and name of logfile (calibre-web.log for no entry)
sl: Lokacija in ime dnevniške datoteke (calibre-web.log, če ni vnosa)

en: Location of Calibre Database
sl: Lokacija podatkovne zbirke Calibre

en: Location of Unrar binary
sl: Lokacija binarnega programa Unrar

en: Log Level
sl: Raven dnevnika

en: Log in with Magic Link
sl: Prijavi se s povezavo Magic Link

en: Logfile Configuration
sl: Nastavitev dnevniške datoteke

en: Logfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
sl: Lokacija dnevniške datoteke ni veljavna, vnesite pravilno pot

en: Logfile viewer
sl: Pregledovalnik dnevniške datoteke

en: Login
sl: Prijava

en: Login failed, No User Linked With OAuth Account
sl: Prijava ni uspela, z računom OAuth ni povezan noben uporabnik

en: Login type
sl: Vrsta prijave

en: Logout
sl: Odjava

en: Logout User
sl: Odjava uporabnika

en: Long Strip
sl: Dolgi trak

en: Long Strip Display
sl: Prikaz dolgega traku

en: Magic Link - Authorise New Device
sl: Magic Link - avtorizacija nove naprave

en: Magic Link Remote Login
sl: Prijava za daljinski upravljalnik Magic Link

en: Malformed request
sl: Napačno oblikovana zahteva

en: Mark As Read
sl: Označi kot prebrano

en: Mark As Unread
sl: Označi kot neprebrano

en: Mark Book as Read or Unread
sl: Označite knjigo kot prebrano ali neprebrano

en: Mark Book as archived or not, to hide it in Calibre-Web and delete it from Kobo Reader
sl: Označi knjigo kot arhivirano ali ne, da jo skriješ v Calibre-Web in izbrišeš iz Kobo bralnika

en: Maximum Duration
sl: Najdaljše trajanje

en: Merge
sl: Združitev

en: Merge selected books
sl: Združevanje izbranih knjig

en: Message
sl: Sporočilo

en: Metadata Watch Channel ID
sl: Metapodatki Watch ID kanala

en: Metadata successfully updated
sl: Metapodatki so bili uspešno posodobljeni

en: Minimum password length
sl: Najmanjša dolžina gesla

en: Missing calibre binaries: %(missing)s
sl: Manjkajoče binarne datoteke Calibre: %(missing)s

en: Missing executable permissions: %(missing)s
sl: Manjkajoča dovoljenja za izvršilni program: %(missing)s

en: More by
sl: Več po

en: Native
sl: Privzeto

en: New Password was sent to your email address
sl: Novo geslo je bilo poslano na vaš e-poštni naslov

en: New db location is invalid, please enter valid path
sl: Nova lokacija db je neveljavna, vnesite veljavno pot

en: Next
sl: Naslednji

en: Next Page
sl: Naslednja stran

en: Nightly
sl: Nočne

en: No
sl: Ne

en: No Result(s) found! Please try another keyword.
sl: Ni najden noben rezultat! Poskusite z drugo ključno besedo.

en: No Results Found
sl: Ni bilo najdenih rezultatov

en: No Valid Book Language Given
sl: Ni navedenega veljavnega jezika knjige

en: No Valid Locale Given
sl: Ni navedenega veljavnega lokalnega jezika

en: No admin user remaining, can't delete user
sl: Ni preostalega uporabnika administratorja, uporabnika ni mogoče izbrisati

en: No admin user remaining, can't remove admin role
sl: Ni več nobenega admin uporabnika, ne morem odstraniti vloge admin

en: No release information available
sl: Informacije o izdaji niso na voljo

en: No update available. You already have the latest version installed
sl: Posodobitev ni na voljo. Najnovejšo različico že imate nameščeno

en: No. of Authors to Display Before Hiding (0=Disable Hiding)
sl: Število avtorjev, ki se prikažejo pred skrivanjem (0 = onemogoči skrivanje)

en: No. of Random Books to Display
sl: Število naključnih knjig za prikaz

en: None
sl: Noben

en: Not Linked to %(oauth)s
sl: Ni povezano z %(oauth)s

en: OAuth Settings
sl: Nastavitve OAuth

en: OK
sl: V redu

en: Obtain %(provider)s OAuth Credential
sl: Pridobitev %(provider)s poverilnice OAuth

en: Ok
sl: V redu

en: On another device, login and visit:
sl: V drugi napravi se prijavite in obiščite:

en: Once verified, you will automatically be logged in on this device.
sl: Po preverjanju boste samodejno prijavljeni v to napravo.

en: One column
sl: En stolpec

en: Only jpg/jpeg files are supported as coverfile
sl: Samo datoteke jpg/jpeg so podprte kot datoteke naslovnic

en: Only jpg/jpeg/png/webp/bmp files are supported as coverfile
sl: Za datoteke naslovnic so podprte samo datoteke jpg/jpeg/png/webp/bmp

en: Oops! An account already exists for this Email.
sl: Ups! Račun za to e-pošto že obstaja.

en: Oops! An account already exists for this Email. or name.
sl: Ups! Za to e-pošto že obstaja račun ali ime.

en: Oops! An unknown error occurred. Please try again later.
sl: Ups! Zgodila se je neznana napaka. Prosimo, poskusite znova pozneje.

en: Oops! Database Error: %(error)s.
sl: Ups! Napaka podatkovne baze: %(error)s.

en: Oops! Email server is not configured, please contact your administrator.
sl: Ups! E-poštni strežnik ni nastavljen, obrnite se na skrbnika.

en: Oops! Please complete all fields.
sl: Ups! Izpolnite vsa polja.

en: Oops! Please configure the SMTP mail settings.
sl: Ups! Nastavite nastavitve pošte SMTP.

en: Oops! Please update your profile with a valid eReader Email.
sl: Ups! Posodobite svoj profil z veljavnim e-poštnim naslovom eReaderja.

en: Oops! Selected book is unavailable. File does not exist or is not accessible
sl: Ups! Izbrana knjiga ni na voljo. Datoteka ne obstaja ali ni dostopna

en: Oops! There was an error sending book: %(res)s
sl: Ups! Pri pošiljanju knjige je prišlo do napake: %(res)s

en: Oops! Your Email is not allowed.
sl: Ups! Vaša e-pošta ni dovoljena.

en: Open the .kobo/Kobo/Kobo eReader.conf file in a text editor and add (or edit):
sl: V urejevalniku besedila odprite datoteko .kobo/Kobo/Kobo eReader.conf in dodajte (ali uredite):

en: Options for Limiter Backend
sl: Možnosti za omejitev zaledja

en: PDF Reader
sl: Bralnik PDF

en: Parameter not found
sl: Parameter ni najden

en: Parent Directory
sl: Nadrejeni imenik

en: Password
sl: Geslo

en: Password doesn't comply with password validation rules
sl: Geslo ni v skladu s pravili za preverjanje gesla

en: Password length has to be between 1 and 40
sl: Dolžina gesla mora biti med 1 in 40

en: Path to Calibre Binaries
sl: Pot do binarnih datotek Calibre

en: Path to Kepubify E-Book Converter
sl: Pot do Kepubify pretvornika e-knjig

en: Perform Update
sl: Izvedite posodobitev

en: Performing Server shutdown, please close window.
sl: Izvajanje zaustavitve strežnika, prosim zaprite okno.

en: Please Enter a LDAP Provider, Port, DN and User Object Identifier
sl: Vnesite ponudnika LDAP, vrata, DN in identifikator objekta uporabnika

en: Please Enter a LDAP Service Account
sl: Vnesite račun storitve LDAP

en: Please Enter a LDAP Service Account and Password
sl: Vnesite račun in geslo storitve LDAP

en: Please access Calibre-Web from non localhost to get valid api_endpoint for kobo device
sl: Dostopajte do Calibre-Web z nelokalnega gostitelja, da pridobite veljavno api_endpoint za napravo kobo

en: Please configure the SMTP mail settings first...
sl: Najprej nastavite nastavitve pošte SMTP...

en: Please configure your e-mail address first...
sl: Najprej nastavite vaš e-poštni naslov...

en: Please do not refresh the page
sl: Ne osvežuj strani

en: Please enter valid username to reset password
sl: Za ponastavitev gesla vnesite veljavno uporabniško ime

en: Please specify a directory, not a file
sl: Navedite imenik in ne datoteke

en: Please wait one minute before next login
sl: Pred naslednjo prijavo počakajte eno minuto

en: Please wait one minute to register next user
sl: Počakajte eno minuto za registracijo naslednjega uporabnika

en: Popular publications from this catalog based on Downloads.
sl: Priljubljene publikacije iz tega kataloga na podlagi prenosov.

en: Popular publications from this catalog based on Rating.
sl: Priljubljene publikacije iz tega kataloga na podlagi ocene.

en: Port
sl: Vrata

en: Previous
sl: Prejšnji

en: Previous Page
sl: Prejšnja stran

en: Progress
sl: Napredek

en: Proxy unknown requests to Kobo Store
sl: Posredovanje neznanih zahtev do trgovine Kobo

en: Public Registration
sl: Javna registracija

en: Public Shelf
sl: Javna polica

en: Published
sl: Objavljeno

en: Published Date
sl: Datum objave

en: Published Date From
sl: Datum objave od

en: Published Date To
sl: Datum objave do

en: Published after
sl: Objavljeno po

en: Published before
sl: Objavljeno pred

en: Publisher
sl: Založnik

en: Publisher: %(name)s
sl: Založnik: %(name)s

en: Publishers
sl: Založniki

en: Publishing Date
sl: Datum objave

en: Python module 'advocate' is not installed but is needed for cover uploads
sl: Modul Python 'advocate' ni nameščen, vendar je potreben za nalaganje naslovnic

en: Queue all books for metadata backup
sl: Vse knjige v vrsti za varnostno kopiranje metapodatkov

en: Random Books
sl: Naključne knjige

en: Rating
sl: Ocena

en: Rating <= %(rating)s
sl: Ocena <= %(rating)s

en: Rating >= %(rating)s
sl: Ocena >= %(rating)s

en: Rating Above
sl: Zgornja ocena

en: Rating Below
sl: Spodnja ocena

en: Rating: %(rating)s stars
sl: Ocena: %(rating)s zvezdic

en: Rating: None
sl: Ocena: brez

en: Ratings
sl: Ocene

en: Ratings list
sl: Seznam ocen

en: Read
sl: Preberi

en: Read Books
sl: Preberane knjige

en: Read Status
sl: Preberi stanje

en: Read Status = '%(status)s'
sl: Prebrani status = '%(status)s'

en: Read in Browser
sl: Preberi v brskalniku

en: Read status could not set: {}
sl: Stanja branja ni bilo mogoče nastaviti: {}

en: Recently added Books
sl: Nedavno dodane knjige

en: Reconnect Calibre Database
sl: Ponovna povezava podatkovne zbirke Calibre

en: Reconnecting Calibre database
sl: Ponovno se povezuejm na podatkovno zbirko Calibre

en: Reflow text when sidebars are open.
sl: Preusmerjanje besedila, ko so odprte stranske vrstice.

en: Refresh Thumbnail Cache
sl: Osvežitev predpomnilnika sličic

en: Register
sl: Registriraj

en: Register New Account
sl: Registracija novega računa

en: Register with %(provider)s
sl: Registracija pri %(provider)s

en: Registration Email for user: %(name)s
sl: Registracijski e-poštni naslov za uporabnika: %(name)s

en: Regular Expression for Ignoring Columns
sl: Regularni izraz za ignoriranje stolpcev

en: Regular Expression for Title Sorting
sl: Regularni izraz za razvrščanje naslovov

en: Remember Me
sl: Zapomni si me

en: Remember Position
sl: Zapomni si položaj

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove Selections
sl: Odstranjevanje izbire

en: Rename author from: '%(src)s' to '%(dest)s' failed with error: %(error)s
sl: Preimenovanje avtorja iz: '%(src)s' v '%(dest)s' ni uspelo z napako: %(error)s

en: Rename title from: '%(src)s' to '%(dest)s' failed with error: %(error)s
sl: Preimenovanje naslova iz: '%(src)s' v '%(dest)s' ni uspelo z napako: %(error)s

en: Replacing files
sl: Zamenjava datotek

en: Requesting update package
sl: Zahteva za paket posodobitev

en: Reset to Top
sl: Ponastavitev na vrh

en: Reset user Password
sl: Ponastavitev uporabniškega gesla

en: Restart
sl: Ponovni zagon

en: Restore from archive
sl: Obnovi iz arhiva

en: Results for:
sl: Rezultati za:

en: Return to Home
sl: Vrnitev domov

en: Reverse Proxy Header Name
sl: Ime glave povratnega posredniškega strežnika

en: Reverse Proxy Login
sl: Prijava za povratni posredniški strežnik

en: Revoke
sl: Preklic

en: Revoke Gmail Access
sl: Preklic dostopov do Gmail

en: Right to Left
sl: Od desne proti levi

en: Rotate
sl: Zavrti

en: Rotate Left
sl: Obračanje v levo

en: Rotate Right
sl: Obračanje v desno

en: Run Time
sl: Čas delovanja

en: SMTP Hostname
sl: Ime gostitelja SMTP

en: SMTP Login
sl: Prijava SMTP

en: SMTP Password
sl: Geslo SMTP

en: SMTP Port
sl: Vrata SMTP

en: SSL Keyfile location (leave it empty for non-SSL Servers)
sl: Lokacija datoteke s ključi SSL (za strežnike, ki ne uporabljajo SSL pustite prazno)

en: SSL certfile location (leave it empty for non-SSL Servers)
sl: Lokacija datoteke SSL potrdila (za strežnike, ki ne uporabljajo SSL pustite prazno)

en: Save
sl: Shrani

en: Save and Send Test Email
sl: Shrani in pošlji testno e-pošto

en: Scale
sl: Povečava

en: Scale to Best
sl: Povečaj na najboljše

en: Scale to Height
sl: Povečaj na višino

en: Scale to Native
sl: Povečaj na privzeto

en: Scale to Width
sl: Povečaj na širino

en: Scheduled Tasks
sl: Načrtovana opravila

en: Scheduled tasks settings updated
sl: Posodobljene nastavitve načrtovanih opravil

en: Scrollbar
sl: Drsni trak

en: Search
sl: Iskanje

en: Search Library
sl: Iskanje po knjižnici

en: Search Term:
sl: Iskalni izraz:

en: Search error!
sl: Napaka pri iskanju!

en: Search keyword
sl: Ključna beseda za iskanje

en: Security Settings
sl: Varnostne nastavitve

en: Select
sl: Izberi

en: Select Allowed/Denied Custom Column Values
sl: Izberite dovoljene/zavrnjene vrednosti stolpcev po meri

en: Select Allowed/Denied Custom Column Values of User
sl: Izberite dovoljene/zavrnjene vrednosti stolpcev po meri uporabnika

en: Select Allowed/Denied Tags
sl: Izberite dovoljene/zavrnjene oznake

en: Select Allowed/Denied Tags of User
sl: Izberite dovoljene/zavrnjene oznake uporabnika

en: Select...
sl: Izberi...

en: Send %(format)s to eReader
sl: Pošlji %(format) v e-bralnik

en: Send to eReader
sl: Pošlji v e-bralnik

en: Send to eReader Email
sl: Pošlji v e-pošto e-bralnika

en: Send to eReader Email Address. Use comma to separate emails for multiple eReaders
sl: Pošlji v e-bralnik e-naslov. Uporabite vejico za ločitev e-poštnih sporočil za več e-bralnikov

en: Separate Book Files from Library
sl: Ločite knjižne datoteke od knjižnice

en: Series
sl: Serija

en: Series ID
sl: ID serije

en: Series Index
sl: Zaporedna številka serije

en: Series in this Library
sl: Serije v tej knjižnici

en: Series: %(serie)s
sl: Serija: %(serie)s

en: Seriesindex: %(seriesindex)s is not a valid number, skipping
sl: Zaporedna številka serije: %(seriesindex)s ni veljavno število, preskočim

en: Server Configuration
sl: Nastavitve strežnika

en: Server External Port (for port forwarded API calls)
sl: Zunanja vrata strežnika (za posredovane klice API)

en: Server Port
sl: Vrata strežnika

en: Server restarted, please reload page.
sl: Strežnik se je znova zagnal, prosimo, ponovno naložite stran.

en: Session protection
sl: Zaščita seje

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Settings DB is not Writeable
sl: DB nastavitev ni mogoče zapisati

en: Setup Gmail Account
sl: Nastavitev računa Gmail

en: Share with Everyone
sl: Deli z vsemi

en: Shelf %(title)s changed
sl: Polica %(title) je spremenjena

en: Shelf %(title)s created
sl: Ustvarjena polica %(title)

en: Shelf successfully deleted
sl: Polica je bila uspešno izbrisana

en: Shelf: '%(name)s'
sl: Polica: '%(name)s'

en: Shelves
sl: Police

en: Show
sl: Prikaži

en: Show Access Log:
sl: Prikaži dnevnik dostopa:

en: Show All
sl: Pokaži vse

en: Show Archived Books
sl: Prikaži arhivirane knjige

en: Show Author Section
sl: Prikaži razdelek avtorjev

en: Show Books List
sl: Prikaži seznam knjig

en: Show Calibre-Web Log:
sl: Prikaži dnevnik Calibre-Web:

en: Show Category Section
sl: Prikaži oddelek kategorije

en: Show Downloaded Books
sl: Prikaži prenesene knjige

en: Show File Formats Section
sl: Prikaži razdelek oblike datotek

en: Show Hot Books
sl: Prikaži vroče knjige

en: Show Language Section
sl: Prikaži razdelek jezikov

en: Show Publisher Section
sl: Prikaži razdelek založnikov

en: Show Random Books
sl: Prikaži naključne knjige

en: Show Random Books in Detail View
sl: Prikaži naključne knjige v podrobnem pogledu

en: Show Ratings Section
sl: Prikaži razdelek ocen

en: Show Read and Unread
sl: Prikaži prebrane in neprebrane

en: Show Read/Unread Section
sl: Prikaži razdelek Prebrano/neprebrano

en: Show Series Section
sl: Prikaži razdelek serij

en: Show Top Rated Books
sl: Prikaži najbolje ocenjene knjige

en: Show recent books
sl: Prikaži nedavne knjige

en: Show unread
sl: Prikaži neprebrane

en: Shutdown
sl: Izklop

en: Simple
sl: Enostavno

en: Single Page
sl: Ena stran

en: Single Page Display
sl: Prikaz ene strani

en: Sorry you are not allowed to add a book to that shelf
sl: Žal vam ni dovoljeno dodati knjige na to polico.

en: Sorry you are not allowed to create a public shelf
sl: Žal vam ni dovoljeno ustvariti javne police

en: Sorry you are not allowed to edit this shelf
sl: Žal vam ni dovoljeno urejati te police

en: Sorry you are not allowed to remove a book from this shelf
sl: Žal vam ni dovoljeno odstraniti knjige s te police

en: Sort according to book added to shelf, newest first
sl: Razvrsti glede na knjigo, ki je bila dodana na polico, najprej najnovejša.

en: Sort according to book added to shelf, oldest first
sl: Razvrsti glede na knjigo, ki je bila dodana na polico, najprej najstarejša.

en: Sort according to book date, newest first
sl: Razvrstite glede na datum knjige, najprej najnovejši

en: Sort according to book date, oldest first
sl: Razvrsti po datumu knjige, najprej najstarejši

en: Sort according to publishing date, newest first
sl: Razvrsti glede na datum objave, najprej najnovejše

en: Sort according to publishing date, oldest first
sl: Razvrsti glede na datum objave, najprej najstarejši

en: Sort ascending according to download count
sl: Razvrsti naraščajoče glede na število prenosov

en: Sort ascending according to series index
sl: Razvrsti naraščajoče glede na indeks serije

en: Sort authors in alphabetical order
sl: Razvrsti avtorje po abecednem vrstnem redu

en: Sort authors in reverse alphabetical order
sl: Razvrsti avtorje v obratnem abecednem vrstnem redu

en: Sort descending according to download count
sl: Razvrsti padajoče glede na število prenosov

en: Sort descending according to series index
sl: Razvrsti padajoče glede na indeks serije

en: Sort title in alphabetical order
sl: Razvrsti naslov po abecednem vrstnem redu

en: Sort title in reverse alphabetical order
sl: Razvrsti naslov v obratnem abecednem vrstnem redu

en: Source
sl: Vir:

en: Source or destination format for conversion missing
sl: Manjka izvorni ali ciljni format za pretvorbo

en: Spread
sl: Razprši

en: Stable
sl: Stabilne

en: Standard Email Account
sl: Standardni e-poštni račun

en: Standard Theme
sl: Standardna tema

en: Start
sl: Začetek

en: Start Time
sl: Čas začetka

en: Started
sl: Začeto

en: Statistics
sl: Statistika

en: Stopping server
sl: Ustavitev strežnika

en: Stream output, can't be displayed
sl: Izhodni tok, ki ga ni mogoče prikazati

en: Strong
sl: Močana

en: Success! Book queued for sending to %(eReadermail)s
sl: Uspeh! Knjiga je v vrsti za pošiljanje v %(eReadermail)s

en: Success! Books queued for Metadata Backup, please check Tasks for result
sl: Uspeh! Knjige so v čakalni vrsti za varnostno kopiranje metapodatkov, za rezultat preverite opravila

en: Success! Confirmation Email has been sent.
sl: Uspeh! Potrditveno e-poštno sporočilo je bilo poslano.

en: Success! Database Reconnected
sl: Uspeh! Podatkovna baza je ponovno povezana

en: Success! Gmail Account Verified.
sl: Uspeh! Račun Gmail je potrjen.

en: Success! Password for user %(user)s reset
sl: Uspeh! Ponastavitev gesla za uporabnika %(user)s

en: Success! Please return to your device
sl: Uspeh! Vrnite se v svojo napravo

en: Success! Profile Updated
sl: Uspeh! Profil posodobljen

en: Success! You are now logged in as: %(nickname)s
sl: Uspeh! Zdaj ste prijavljeni kot: %(nickname)s

en: Sync only books in selected shelves with Kobo
sl: Sinhroniziranje samo knjig na izbranih policah s Kobo

en: Sync selected Shelves with Kobo
sl: Usklajevanje izbrane police s Kobo

en: Sync this shelf with Kobo device
sl: Sinhronizacija te police z napravo Kobo

en: System Statistics
sl: Sistemske statistike

en: Tag not found
sl: Oznaka ni bila najdena

en: Tags
sl: Oznake

en: Task
sl: Naloga

en: Tasks
sl: Naloge

en: Test Email
sl: Testna e-pošta

en: Test e-mail queued for sending to %(email)s, please check Tasks for result
sl: Testno e-poštno sporočilo je v čakalni vrsti za pošiljanje na %(email)s naslovov, za rezultat preverite opravila

en: The latest Books
sl: Najnovejše knjige

en: The requested file could not be read. Maybe wrong permissions?
sl: Zahtevane datoteke ni bilo mogoče prebrati. Morda napačna dovoljenja?

en: Theme
sl: Tema

en: There was an error
sl: Prišlo je do napake

en: There was an error converting this book: %(res)s
sl: Pri pretvorbi te knjige je prišlo do napake: %(res)s

en: There was an error sending the Test e-mail: %(res)s
sl: Pri pošiljanju testnega e-poštnega sporočila je prišlo do napake: %(res)s

en: This Email has been sent via Calibre-Web.
sl: To e-poštno sporočilo je bilo poslano prek programa Calibre-Web.

en: This Field is Required
sl: To polje je obvezno

en: This book format will be permanently erased from database
sl: Ta oblika knjige bo trajno izbrisana iz podatkovne baze

en: This book will be permanently erased from database
sl: Ta knjiga bo trajno izbrisana iz baze podatkov

en: This task will be cancelled. Any progress made by this task will be saved.
sl: To opravilo bo preklicano. Vsak napredek, dosežen pri tem opravilu, bo shranjen.

en: This username is already taken
sl: To uporabniško ime je že zasedeno

en: This verification link will expire in 10 minutes.
sl: Ta povezava za preverjanje poteče čez 10 minut.

en: Timeout while establishing connection
sl: Potek časa pri vzpostavljanju povezave

en: Title
sl: Naslov

en: Title Sort
sl: Razvrščanje naslovov

en: To:
sl: Za:

en: Toggle Navigation
sl: Preklopi navigacijo

en: Token has expired
sl: Veljavnost žetona je potekla

en: Token not found
sl: ne najdem žetona

en: Top Rated Books
sl: Najbolje ocenjene knjige

en: Trusted Hosts (Comma Separated)
sl: Zaupanja vredni gostitelji (ločeno z vejico)

en: Two columns
sl: Dva stolpca

en: UI Configuration
sl: Nastavitev uporabniškega vmesnika

en: UnRar binary file not found
sl: Binarna datoteka UnRar ni bila najdena

en: Unauthenticated
sl: Neavtentificirano

en: Unexpected data while reading update information
sl: Nepričakovani podatki med branjem informacij o posodobitvi

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown Status
sl: Neznani status

en: Unknown command
sl: Neznani ukaz

en: Unlink
sl: Odklop povezave

en: Unlink to %(oauth)s Failed
sl: Odklop povezave z %(oauth)s ni bil uspešen

en: Unlink to %(oauth)s Succeeded
sl: Odklop povezave z %(oauth)s je bil uspešen

en: Unread Books
sl: Neprebrane knjige

en: Unzipping update package
sl: Razpakiranje paketa posodobitev

en: Update Author Sort automatically
sl: Samodejna posodobitev razvrščanja po avtorju

en: Update Channel
sl: Kanal za posodobitve

en: Update Title Sort automatically
sl: Samodejna posodobitev razvrščanja po naslovu

en: Update failed:
sl: Posodobitev ni uspela:

en: Update file could not be saved in temp dir
sl: Datoteke posodobitve ni bilo mogoče shraniti v začasno mapo

en: Update finished, please press okay and reload page
sl: Posodobitev je končana, pritisnite OK in ponovno naložite stran

en: Updating, please do not reload this page
sl: Posodabljanje, prosimo, ne nalagajte te strani znova

en: Upload
sl: Naloži

en: Upload Cover from Local Disk
sl: Prenesi naslovnico iz lokalnega diska

en: Upload Format
sl: Nalaganje oblike

en: Upload done, processing, please wait...
sl: Prenos opravljen, obdelujem, prosim počakajte...

en: Uploaded book probably exists in the library, consider to change before upload new:
sl: Naložena knjiga verjetno obstaja v knjižnici, preden naložite novo, razmislite o spremembi:

en: Uploading...
sl: Nalaganje...

en: Uploads
sl: Naloženo

en: Use Email as Username
sl: Uporabite e-pošto kot uporabniško ime

en: Use Goodreads
sl: Uporabite Goodreads

en: Use Google Drive?
sl: Uporabljate Google Drive?

en: Use LDAP Authentication
sl: Uporaba overjanja LDAP

en: Use OAuth
sl: Uporaba protokola OAuth

en: Use Standard Authentication
sl: Uporaba standardnega preverjanja pristnosti

en: User
sl: Uporabnik

en: User '%(nick)s' deleted
sl: Uporabnik '%(nick)s' je izbrisan

en: User '%(nick)s' updated
sl: Uporabnik '%(nick)s' je posodobljen

en: User '%(user)s' created
sl: Ustvarjen uporabnik '%(user)s'

en: User Password policy
sl: Pravilnik o geslih uporabnikov

en: User has no rights to upload additional file formats
sl: Uporabnik nima pravic za nalaganje dodatnih formatov datotek

en: User has no rights to upload cover
sl: Uporabnik nima pravice do nalaganja naslovnice

en: User not found
sl: Ne najdem uporabnika

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Users
sl: Uporabniki

en: Value has to be true or false
sl: Vrednost mora biti true ali false

en: Version
sl: Različica

en: Version Information
sl: Informacije o različici

en: Vertical
sl: Navpično

en: View
sl: Oglejte si

en: View Book on Save
sl: Oglej si knjigo po shranjevanju

en: View Books
sl: Oglejte si knjige

en: View Configuration
sl: Prikaži nastavitve

en: View Logs
sl: Prikaži dnevnike

en: View Restrictions based on Calibre column
sl: Prikaz omejitev na podlagi stolpca Calibre

en: Visible Book Languages
sl: Jeziki vidne knjige

en: Waiting
sl: Na čakanju

en: Width
sl: Širina

en: Wrong Username or Password
sl: Napačno uporabniško ime ali geslo

en: Yes
sl: Da

en: You are missing permissions to delete books
sl: Manjkajo vam dovoljenja za brisanje knjig

en: You are not allowed to access localhost or the local network for cover uploads
sl: Dostop do lokalnega gostitelja ali lokalnega omrežja za prenos naslovnice ni dovoljen.

en: You are not allowed to add a book to the shelf
sl: Knjige ne smete dodati na polico

en: You are now logged in as: '%(nickname)s'
sl: Zdaj ste prijavljeni kot: '%(nickname)s'

en: Your Email
sl: Vaš e-poštni naslov

en: and hard disk
sl: in iz trdega diska

en: caliBlur! Dark Theme
sl: caliBlur! Temna tema

en: client_secrets.json Is Not Configured For Web Application
sl: Client_secrets.json ni nastavljen za spletno aplikacijo

en: eReader Email
sl: e-pošta za e-bralnik

en: edit metadata
sl: urejanje metapodatkov

en: epub Reader
sl: epub bralnik

en: name
sl: ime

en: not installed
sl: ni nameščen

en: reduce
sl: zmanjšaj

en: select an option
sl: izberi možnost

en: size
sl: velikost

en: txt Reader
sl: txt bralnik

en: type
sl: vrsta

en: via
sl: preko

en: you are now logged in as: '%(nickname)s'
sl: zdaj ste prijavljeni kot: '%(nickname)s'

en: {} Stars
sl: {} zvezdic

en: {} User Successfully Imported
sl: {} Uporabnik je bil uspešno uvožen

en: {} sync entries deleted
sl: {} izbrisanih vnosov za sinhronizacijo

en: {} users deleted successfully
sl: {} uporabnikov uspešno izbrisanih
